Toksyczne związki

Toksyczne związki

Przyszło ci kiedyś do głowy pomyśleć, dlaczego tak komplikujesz sobie życie? Dlaczego ciągle popełniasz te same błędy, jeśli chodzi o dobór partnerów, z którymi jesteś? Zwykle zaczyna się tak: poznajesz kogoś i wydaje cie się, że to jest właśnie ta osoba, z która chciałbyś być na zawsze. Szalone uczucie, pasja, całkowite oddanie, twój świat się kreci tylko i wyłącznie wokół tej osoby. Na początku jest cudownie, romantycznie i pasjonalnie. Jesteś kompletnie zafascynowany odczuciami, które przeżywasz, aż nagle, kiedy to najmniej się tego spodziewasz, przychodzi wielki kryzys. Zauważasz, że twoja relacja nie idzie w tym kierunku, w jakim powinna. Zaczynają się poważne problemy. I cierpienie. Stajesz się ofiarą własnego uzależnienia emocjonalnego.

Jakie związki zaliczmy do toksycznych?

  • Wszystkie, które okradają nas z poczucia bezpieczeństwa, radości, spokoju. W których masz uczucie, że chciałbyś uciec, ale nie wiesz zupełnie jak tego dokonać.
  • Takie, w których partnerzy „podcinają ci celowo skrzydła”, sprawiają, ze czujesz się nikim. Ze nie jesteś niczego wart. Ze zasługujesz na karę, na cierpienie, na ubliżanie w obecności innych, na stałą i bezpodstawną krytykę.
  • Związki, w których nie masz prawa do własnego zdania, zarządzania czasem lub pieniędzmi.
  • Relacje, w których nie masz możliwości na rozwój intelektualny, duchowy i zawodowy.
  • Takie, które można określić słowami: strach i manipulacja.
  • Związki, w których jeden z partnerów wykazuje się widocznymi cechami lidera, przywódcy i dyktatora. Gdzie widoczna jest stała próba dominacji i szantażu, a także presja osiągnięcia za wszelka cenę danego celu i nieumiejętność przyznawania się do błędów.
  • W których występuję przemoc fizyczna, psychiczna lub seksualna.

Jeżeli czujesz, ze twój związek tak wygląda, pomogę ci zmierzyć się z bólem emocjonalnym.Doprowadzę do tego, abyś zebrał siły i podjął najsłuszniejszą dla ciebie decyzję.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.