Mapa miłości (Lovemap)

Mapa miłości (Lovemap)

Czy każdy z nas posiada wzorzec idealnego partnera i kochanka? Czy prawda jest, ze od najmłodszych lat kształtuje się „rysopis” naszej wymarzonej osoby, która chcielibyśmy spędzić resztę życia?. Czy książę z bajki istnieje?…i czy Kopciuszek to ideał kobiety?

Moją wędrówkę do wyjaśnienia pytań związanych z ta „zagadka”, rozpoczęłam jeszcze na pierwszym roku studiów. Zafascynowała mnie wówczas psychologia osobowości i jej teorie związane z kształtowaniem się własnego „Ja”. Chciałam zgłębić wiedzę na temat potrzeb i pragnień każdego człowieka… i wtedy zaciekawiła mnie postać wybitnego, amerykańskiego seksuologa. John Money, bo o nim mowa, był autentycznym pionierem, jeśli chodzi o teorie seksualności jednym z najważniejszych seksuologów XX wieku. To on opracował koncepcje „mapy miłości”, która ma na celu wyjaśnienie ludzkich, fizycznych preferencji odnośnie atrakcyjności seksualnej i obiektów zainteresowań seksualnych danej osoby. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, co i dlaczego właśnie to, podoba nam się najbardziej w osobach, które wybieramy sobie do relacji partnerskich, np.: kolor oczu, włosów, karnacji i aspekty antropomorficzne (budowa ciała, waga, wzrost), sposób poruszania się, gestykulacji czy barwa głosu.

Jeśli zaciekawiła Cię ta teoria i uważasz, ze może być przydatna w Twoim życiu partnerskim, napisz do mnie. Razem przeanalizujemy Twoją własną psychologię seksualności w ujęciu psychodynamicznym.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.