Jak przezwyciężyć lęk, panikę i agorafobię – Część pierwsza

Jak przezwyciężyć lęk, panikę i agorafobię – Część pierwsza

Strach i ludzie

Wyciszyć strach: Jak przezwyciężyć lęk, panikę i agorafobię, książka Pauline McKinnon, opisuje jakich uczuć i emocji negatywnych doświadcza człowiek i w jaki sposób ich obecność może przyczynić się do ataków paniki lub agorafobii.

Z uwagi na to, że książka opisuje agorafobię w sposób niezmiernie prosty i czytelny, gorąco ją polecam. Niestety, nie można jej z łatwością dostać w polskich księgarniach. (Wersję w języku angielskim można kupić przez Internet). Kiedy czytałam tą książkę, zapisywałam i zaznaczyłam najlepsze (według mnie) informacje, cytaty i opisy. I ten właśnie owy zbiór, zostawiam Wam w tym artykule i w następnych, które będą publikowane na mojej stronie.

Będzie o strachu, lęku, zdenerwowaniu, stresie, zamartwianiu się i o agorafobii.

W fobii i strachu nie ma nic nienaturalnego. Strach nie jest ani oznaką słabości psychicznej, ani braku fizycznej wytrzymałości.

 

Przez napięcie nerwowe, ludzie są stale zmęczeni, nie radzą sobie, nie śpią, cały czas żyją w napięciu i ciągle się spieszą.

 

Kiedy strach miesza się ze stresem, pojawia się lęk. U niektórych osób skutkiem będzie choroba fizyczna, na przykład problemy z wysokim ciśnieniem krwi lub choroba wrzodowa. Podrażnienia skóry na tle nerwowym, reakcje alergiczne, ból głowy wywołany napięciem i dolegliwości psychosomatyczne.

 

Nie potrafimy się zrelaksować. Nie potrafimy słychać, kiedy mówią inni, nie znosimy samotności.

 

Strach żerują na strachu i powoduje fobię.

 

U osób cierpiących na agorafobię twierdza strachu jest potężna, a swoich więźniów trzyma w żelaznym uścisku. Agorafobia, to fobia przed wychodzeniem z domu. To strach przed wyjściem na miasto, na poruszanie się komunikacją miejską, na prowadzenie samochodu, na wyjście do parku czy na zakupy. To strach przed wszystkim.

 

Agorafobię przeżywa się w samotności. Praktycznie nikt z bliskich osób nie ma pojęcia o jej istnieniu.

 

Strach zabija spontaniczność i chęci do robienia czegokolwiek.

 

Każdy doświadcza strachu. Problem w tym, że u niektórych ludzi strach przeradza się on w lęk. A kiedy ten jest długotrwały, doprowadza do cierpienia i może przyczynić się do powstania paniki i agorafobii. Życie w z nieustanną obecnością tych uczuć jest emocjonalną agonią. Chcesz je zmienić? Śledź uważnie kolejne części artykułu i stosuj się do wskazówek. Zobaczysz, jak w krótkim czasie będziesz w stanie odzyskać równowagę emocjonalną i energię do życia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.