Jak poradzić sobie z wakacyjną pustką?

Jak poradzić sobie z wakacyjną pustką?

Wakacje to czas, który z reguły zawsze kojarzy się z odpoczynkiem, rodziną, radością i wspólnie spędzonym czasem gdzieś daleko od domu, w uroczym miejscu. Dla większości, dni urlopu są wyczekiwane prawie przez cały rok.. Uwielbiamy te gonitwy w poszukiwaniu ofert last minute, przeglądaniu katalogów wakacyjnych, odświeżamy garderobę i poświęcamy więcej czasu na upiększaniu naszego wizerunku. Wszystko po to, aby wyjechać i odciąć się od rzeczywistości, zebrać myśli, naładować spożyta energie i odpocząć. Wakacje to tez czas na odnowienie starych znajomości i na nacieszenie się z pobytu bliskimi.

Niestety, nie dla wszystkich wakacje kojarzą się ze szczęściem. Są wśród nas tacy, dla których ogólnie lipiec y sierpień sa miesiącami bardzo smutnym, i w którym czują się bardzo osamotnieni. Mówimy tutaj o tych wszystkich, którzy nie maja tyle szczęścia, aby być blisko rodziny i przyjaciół, bo po prostu ich nie maja, albo nie posiadają wystarczających środków, aby pozwolić sobie na wakacyjny wyjazd.

 

Co zrobić, aby nie popaść w depresję podczas wakacyjnych dni?

W pierwszej kolejności należy mieć na uwadze, że takich ludzi jest bardzo wiele na świecie. Ludzi, którzy nie maja rodziny, albo mieszkają bardzo daleko od najbliższych i nie mogą sobie pozwolić na bycie z nimi. Sa i tacy, którym praca uniemożliwia kontakt z innymi ludźmi i zawieranie nowych znajomości. Do licznego grona, zaliczyć można również osoby samotne, bez dzieci, bez przyjaciół i bez konkretnego planu na wakacyjne dni.

Jednym z najlepszych rozwiązań, aby nie czuć się osamotnionym w wakacje jest kontakt z tymi wszystkimi, którzy znajdują się w podobnej sytuacji. W dobie Internetu, nie jest to az tak bardzo skomplikowane. Istnieje dużo portali internetowych, które łącza ludzi w podobnych sytuacjach.

Skoro możemy rozmawiać wspólnie o kraju, w którym mieszkamy, o zwyczajach, o pracy, rodzinie i o polityce, dlaczego nie porozmawiamy o poczuciu samotności w wakacje? Zachęcam do takich rozmów i do tego, aby nie bać się mówić o negatywnych emocjach. Nie ma nic złego w tym, że ktoś tęskni, że czuje się smutny, ze wakacje go „bolą”. Kiedy wspólnie rozmawia się na takie tematy, łatwo jest zauważyć, ze rzeczywiście poczucie osamotnienia w wakacyjne dni nie jest nikomu obce. Nie wolno zamykać się w sobie. I nie wolno tez nie szukać wyjścia z sytuacji. To jest najgorsze! I prowadzi do prawdziwej rozpaczy.

Dlatego rozejrzyj się wokół siebie. Poczytaj, napisz, opublikuj informację o tym, że chętnie zaprosisz kogoś do siebie na wakacje. Zróbcie wymianę. Naprawdę nie trzeba mięć dużego zaplecza finansowego, aby podróżować.

Wyjdź do innych z otwarta dłonią. W zamkniętym domu, kiedy będziesz patrzeć w telewizje ocierając chusteczką łzy, nikt cię nie znajdzie. Wykaż się inicjatywą, która będą kopiować od ciebie inni. Poszukaj takich osób, a zobaczysz, że znajdziesz. I kto wie, czy te właśnie te wakacje nie okażą się najbardziej magicznymi, jakie przeżywałeś.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.